Murata LQW15AN68NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 68nH 2% 100MHz 20Q-Factor 140mA 1.96Ohm DCR 0402 Paper T/R
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ13年前
Farnell
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
在庫履歴
3か月間の傾向:
-38.62%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
Authorized Distributors
6
Inductance
68 nH
68 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
140 mA
140 mA
DC Resistance (DCR)
1.96 Ω
1.96 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
関連部品
Inductor RF Chip Wirewound 62nH 2% 100MHz 20Q-Factor 145mA 1.82Ohm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 72nH 2% 100MHz 20Q-Factor 135mA 2.1Ohm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Wirewound 68nH 2% 100MHz 38Q-Factor 340mA 380mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Fixed Inductor 1008 68nH ±2% 1A 210mΩ 1.2GHz 65@350MHz
説明
Wirewound Inductor, 68 nH, 1.96 ohm, 2.5 GHz, 140 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor, 68Nh, 140Ma, 2%, 2.5Ghz; Inductance:68Nh; Dc Resistance Max:1.96Ohm; Self Resonant Frequency Min:2.5Ghz; Dc Current Rating:140Ma; Inductor Case Style:0402 [1005 Metric]; Product Range:Lqw15A_00 Series; Core Material:Aluminarohs Compliant: Yes |Murata LQW15AN68NG00D