Murata LQW15AN2N7B00D
Inductor RF Chip Wirewound 2.7nH 0.1nH 100MHz 20Q-Factor 850mA 50mOhm DCR 0402 Paper T/R
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet3ページ4年前
Datasheet0ページ0年前
Future Electronics
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
在庫履歴
3か月間の傾向:
+3.58%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
Inductance
2.7 nH
2.7 nH
2.7 nH
Tolerance
3.7 %
0.04 %
0.04 %
Current Rating
850 mA
900 mA
900 mA
DC Resistance (DCR)
50 mΩ
70 mΩ
70 mΩ
Q Factor
20
Test Frequency
250 MHz
100 MHz
100 MHz
関連部品
General Purpose Inductor, 0.0027uH, 7.4074%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fixed Inductor 0402 2.7nH ±0.1nH 900mA 1.00 x 0.60mm 0.60mm 70mΩ 6.5GHz 23@250MHz
General Purpose Inductor, 0.0027uH, 0.11%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Multi-Layer 0.0027uH 0.3nH 100MHz 12Q-Factor Ceramic 0.6A 0.1Ohm DCR 0805 T/R
TAIYO YUDENAQ1052N7S-T
Inductor RF Multi-Layer 0.0027uH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor 0.63A 0.09Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0028uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
説明
Wirewound Inductor, 2.7 nH, 0.05 ohm, 15 GHz, 850 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.0027uH, 3.7037%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
LQW15 Series 0402 2.7 nH ±0.1 nH 850mA 50 mOhm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Fixed Inductor 0402 2.7nH ±0.1nH 850mA 50mΩ 15GHz 20@250MHz
100MHz 15GHz 1.5A 850mA 20@250MHz 2.7nH 50m¦¸ ¡À0.1nH 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
INDUCTOR, 2.7NH, 0.85A, 0.1NH, 15GHZ; Inductance: 2.7nH; Product Range: LQW15AN Series; DC Current Rating: 850mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Unshielded; DC Resistance Max: 0.05ohm; Inductance Tolerance: ± 0.1nH; Self Resonant Frequency Min: 15GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)