Murata LQW15AN2N4B80D
2.4 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.53 A 22mOhm Max 0402
データシート & ドキュメント
Ciiva
Datasheet4ページ5年前
Datasheet2ページ5年前
Datasheet4ページ6年前
Datasheet3ページ6年前
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
+45.54%
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
2.4 nH
2.4 nH
Tolerance
4.1667 %
4.1667 %
Current Rating
2.53 A
2.53 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
22 mΩ
22 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-08-22
関連部品
Ind RF Chip Wirewound 2.2nH 0.2nH 100MHz 24Q-Factor Air 3.2A 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0024uH 0.2nH 100MHz 18Q-Factor Non Magnetic 2.4A 0.026Ohm DCR 0603 T/R
Ind High Current Wirewound 2.2nH 0.2nH 250MHz 22Q-Factor Ceramic 2.1A 0402 T/R
説明
100MHz 15.5GHz 2.53A 30@250MHz 2.4nH 22m¦¸ ¡À0.1nH 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0024uH 0.1nH 100MHz 30Q-Factor Non Magnetic 2.53A 0.022Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0024uH, 4.1667%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 2.4nH
FIXED IND 2.4NH 2.53A 22MOHM SMD
2.53A 2.4nH 0402 Power Inductors ROHS