Murata LQW15AN2N2C80D
FIXED IND 2.2NH 2.53A 22MOHM SMD / 2.2 nH Unshielded Wirewound Inductor 2.53 A 22mOhm Max 0402 (1005 Metric)
データシート & ドキュメント
Ciiva
Datasheet4ページ5年前
Datasheet2ページ5年前
Datasheet4ページ6年前
Datasheet3ページ6年前
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
+1.91%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
2.2 nH
2.2 nH
Tolerance
9.09 %
9.09 %
Current Rating
2.53 A
2.53 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
22 mΩ
22 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
関連部品
Ind RF Chip Wirewound 2.2nH 0.2nH 100MHz 24Q-Factor Air 3.2A 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0024uH 0.2nH 100MHz 18Q-Factor Non Magnetic 2.4A 0.026Ohm DCR 0603 T/R
Ind High Current Wirewound 2.2nH 0.2nH 250MHz 22Q-Factor Ceramic 2.1A 0402 T/R
説明
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0022uH 0.2nH 100MHz 30Q-Factor Non Magnetic 2.53A 0.022Ohm DCR 0402 T/R
Fixed Inductor 0402 2.2nH ±0.2nH 2.53A 22mΩ 15.5GHz 30@250MHz
General Purpose Inductor, 0.0022uH, 9.0909%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402