Murata LQW15AN27NJ80D
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
データシート & ドキュメント
Ciiva
Datasheet4ページ5年前
Datasheet2ページ5年前
Datasheet4ページ6年前
Datasheet3ページ6年前
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-47.70%
シンボルフットプリント
SnapEDA
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
65,499
Authorized Distributors
6
Inductance
27 nH
27 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
680 mA
680 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
288 mΩ
288 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-08-22
関連部品
General Purpose Inductor, 0.025uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.026uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Wirewound 27nH 5% 100MHz 42Q-Factor 590mA 116mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 27nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 500mA 0603
Inductor RF Wirewound 0.027uH 5% 250MHz 40Q-Factor Alumina 0.6A 0.22Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.027uH 5% 250MHz 55Q-Factor Ceramic 0.5A 0.25Ohm DCR 0805 T/R
説明
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.027uH 5% 100MHz 30Q-Factor Non Magnetic 0.68A 0.288Ohm DCR 0402 T/R
Fixed Inductor 0402 27nH ±5% 680mA 288mΩ 4GHz 30@250MHz
Ind Chip Wirewound 27nH 5% 0402 Paper T/R