Murata LQW15AN1N5B00D
Inductor RF Chip Wirewound 1.5nH 0.1nH 100MHz 10Q-Factor 1A 30mOhm DCR 0402 Paper T/R
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet3ページ4年前
Datasheet0ページ0年前
_legacy Avnet
Future Electronics
3か月間の傾向:
+17.89%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
Authorized Distributors
6
Inductance
1.5 nH
1.5 nH
Tolerance
6.6667 %
6.6667 %
Current Rating
1 A
1 A
DC Resistance (DCR)
30 mΩ
30 mΩ
Q Factor
10
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
General Purpose Inductor, 0.0015uH, 13.33%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0015uH, 6.6667%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0015uH, 20%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
TAIYO YUDENAQ1051N5S-T
General Purpose Inductor, 0.0015uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Thin Film 0.0015uH 0.1nH 500MHz 13Q-Factor Ceramic 0.7A 0.25Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0015uH, 13.3333%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0402/01005
説明
Wirewound Inductor, 1.5 nH, 0.03 ohm, 18 GHz, 1 A, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.0015uH, 6.6667%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
INDUCTOR, 1.5NH, 1A, 0.1NH, 18GHZ, 0402; Inductance: 1.5nH; Product Range: LQW15AN Series; DC Current Rating: 1A; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Unshielded; DC Resistance Max: 0.03ohm; Inductance Tolerance: ± 0.1nH; Self Resonant Frequency Min: 18GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)