Murata LQW15AN17NJ80D
General Purpose Inductor, 0.017uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
10,466
Authorized Distributors
3
Inductance
17 nH
17 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1 A
1 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
126 mΩ
126 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-12-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.016uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Wirewound 0.018uH 5% 100MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 0.1Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 0.017uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
TAIYO YUDENHK100518NJ-T
General Purpose Inductor, 0.018uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Multi-Layer 0.018uH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 0.3A 0.5Ohm DCR 0603 T/R
説明
Ind Chip Wirewound 17nH 5% 0402 Paper T/R
FIXED IND 17NH 1A 0.126OHM SMD
INDUCTOR, 17NH, 5GHZ, 1A, 0402;