Murata LQW15AN14NJ80D
General Purpose Inductor, 0.014uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
データシート & ドキュメント
Ciiva
Datasheet4ページ5年前
Datasheet2ページ5年前
Datasheet4ページ6年前
Datasheet3ページ6年前
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
シンボルフットプリント
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Stock
1,506
Inductance
14 nH
14 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.15 A
1.15 A
DC Resistance (DCR)
111 mΩ
111 mΩ
Q Factor
31
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-06-20
関連部品
General Purpose Inductor, 0.013uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.015uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Chip Wirewound 15nH 5% 100MHz 40Q-Factor 600mA 130mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ind Chip Wirewound 15nH 5% 100MHz 40Q-Factor Ceramic 1A 1210 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.015uH 5% 100MHz 22Q-Factor Ceramic 0.3A 0.4Ohm DCR 0805 Automotive T/R
Ind RF Chip Unshielded Multi-Layer 15nH 5% 100MHz 7Q-Factor Ceramic 300mA 0402
説明
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.014uH 5% 100MHz 31Q-Factor Non Magnetic 1.15A 0.111Ohm DCR 0402 T/R
Fixed Inductors 0402 14nH 1150mA +/-5%
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 14nH
FIXED IND 14NH 1.15A 111MOHM SMD
FIXED IND 14NH 1.15A 0.111OHM SM
INDUCTOR, 14NH, 5.2GHZ, 1.15A, 0402;