Murata LQW15AN10NJ8ZD
General Purpose Inductor, 0.01uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Ciiva
Datasheet4ページ5年前
Datasheet2ページ5年前
Datasheet4ページ6年前
Datasheet3ページ6年前
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-21.88%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
10 nH
10 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.4 A
1.4 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
81 mΩ
81 mΩ
Q Factor
31
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
説明
10nH Unshielded Wirewound Inductor 1.4A 81mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.01uH 5% 100MHz 31Q-Factor Non Magnetic 1.4A 0.081Ohm DCR 0402 T/R Automotive AEC-Q200
100MHz 6GHz 1.4A 31@250MHz 10nH 81m¦¸ ¡À5% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 10nH
FIXED IND 10NH 1.4A 0.081OHM SMD
INDUCTOR, 10NH, 6GHZ, 1.4A, 0402;