Murata LQP03TN1N1BZ2D
General Purpose Inductor, 0.0011uH, 9.0909%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Geoflip
Datasheet13ページ7年前
Ciiva
在庫履歴
3か月間の傾向:
-11.57%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
代替部品
Price @ 1000
Stock
77,172
Authorized Distributors
4
Inductance
1.1 nH
1.1 nH
1.1 nH
Tolerance
9.09 %
9.09 %
9.09 %
Current Rating
750 mA
750 mA
750 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
100 mΩ
100 mΩ
100 mΩ
Q Factor
14
Test Frequency
500 MHz
500 MHz
500 MHz
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
説明
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active WRAPAROUND Fixed Inductor 125C 17000MHz 0.1Ohm 0.0011μH
Ind Chip Film 1.1nH 0.1nH 0201 Paper T/R
INDUCTOR, 1.1NH, 17GHZ, 0.75A, 0201;
FIXED IND 1.1NH 750MA 100 MOHM