Murata LQM21PNR47MC0D
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 0.47uH 20% 1MHz Ferrite 1.1A 0.15Ohm DCR 0805 T/R
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet2ページ0年前
Datasheet1ページ17年前
Datasheet0ページ0年前
Geoflip
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+12.14%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
3Dダウンロード
TraceParts
代替部品
Price @ 1000
Stock
7,631
Authorized Distributors
6
Inductance
470 nH
470 nH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
1.1 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
150 mΩ
150 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
Introduction Date2006-08-28
関連部品
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 0.47uH 20% 1MHz Ferrite 1.6A 0.075Ohm DCR 0806 T/R
Inductor Power Shielded Multi-Layer 0.47uH 20% 2MHz Ferrite 1.3A 0.091Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Shielded Multi-Layer 0.47uH 20% 2MHz Ferrite 1.2A 0.117Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Shielded Multi-Layer 0.47uH 20% 1MHz Ferrite 1.1A 0.19Ohm DCR 0603 T/R
Inductor Power Shielded Multi-Layer 0.47uH 20% 2MHz Ferrite 1.2A 0.169Ohm DCR 0805 T/R
説明
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2012/0805
LQM Series 0805 0.47 uH ±20 % Tol. 1.1 A SMT High Frequency Multilayer Inductor
Fixed Inductor 0805 470nH ±20% 1.1A 150mΩ 100MHz -