Murata LQH5BPN1R2NT0L
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.1A 0.0228Ohm DCR 2020 T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet2ページ14年前
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
在庫履歴
3か月間の傾向:
-99.76%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
ダウンロード
TraceParts
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
19,354
Authorized Distributors
5
Inductance
1.2 µH
1.2 µH
1.2 µH
Tolerance
30 %
30 %
30 %
Current Rating
3.1 A
5.4 A
5.4 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
22.8 mΩ
22.8 mΩ
22.8 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
100 kHz
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2011-10-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 3.5A 0.0168Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.82A 0.015Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 3.5A 0.025Ohm DCR 1515 T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 2.75A 4026 T/R
TAIYO YUDENNR6045T1R3N
Inductor Power Shielded Wirewound 1.3uH 30% 100KHz Ferrite 4A 20.8mOhm DCR 2424 T/R
説明
General Purpose Inductor, 1.2uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 5050/2020
INDUCTOR, 1.2UH, SHIELDED, 3.1A; Inductance: 1.2µH; Product Range: -; DC Current Rating: 5.4A; High Frequency Inductor Case: 2020 [5050 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.019ohm; Inductance Toleran
INDUCTOR, POWER, 1.2UH, +/-30%; Product Range:MURATA - LQH Series Chip Inductors; Inductance:1.2µH; Inductance Tolerance:± 30%; DC Resistance Max:0.019ohm; DC Current Rating:3.1A; Self Resonant Frequency:90MHz; Inductor Case Style:2020; Core Material:(Not Available); SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)