Murata LQH43NZ242J03L
General Purpose Inductor, 2400uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
データシート & ドキュメント
Ciiva
Datasheet2ページ5年前
Datasheet2ページ6年前
Datasheet1ページ6年前
3か月間の傾向:
-1.00%
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
1,485
Authorized Distributors
2
Inductance
2.4 mH
2.4 mH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
25 mA
25 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
53 Ω
53 Ω
Q Factor
40
Test Frequency
252 kHz
252 kHz
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-22
説明
Inductor Chip 242uH 5% 2-Pin 1812 Emboss T/R
FIXED IND 2.4MH 25MA 53 OHM SMD
1KHz 1.2MHz 40 2.4mH 53¦¸ ¡À5% 1812 4.8mm*3.4mm