Murata LQG15HN12NH02D
General Purpose Inductor, 0.012uH, 3%, 1 Element, Reflow soldering, 1005/0402
データシート & ドキュメント
Ciiva
Datasheet3ページ5年前
Datasheet3ページ6年前
Datasheet2ページ6年前
Arrow.cn
Geoflip
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
+2.14%
シンボルフットプリント
SnapEDA
3Dダウンロード
Authorized Distributors
6
Inductance
12 nH
12 nH
12 nH
Tolerance
3 %
3 %
3 %
Current Rating
400 mA
400 mA
400 mA
DC Resistance (DCR)
400 mΩ
400 mΩ
400 mΩ
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
説明
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.012uH 3% 100MHz 8Q-Factor Air 0.4A 0.4Ohm DCR 0402 T/R
Fixed Inductors 0402 12nH 3% 400mA 0.4ohms 2800MHz
100MHz 2.8GHz 400mA 8 12nH 400m¦¸ ¡À3% 0402 1mm*500¦Ìm*550¦Ìm