Murata LQG15HH68NH02D
Inductor RF Chip Multi-Layer 0.068uH 3% 100MHz 8Q-Factor Air 0.25A 0.92Ohm DCR 0402 Automotive T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Ciiva
Datasheet3ページ5年前
Datasheet3ページ6年前
Datasheet2ページ6年前
Geoflip
Farnell
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
48,559
Authorized Distributors
5
Inductance
68 nH
68 nH
68 nH
Tolerance
3 %
3 %
3 %
Current Rating
250 mA
250 mA
250 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
920 mΩ
920 mΩ
920 mΩ
Q Factor
8
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
説明
General Purpose Inductor, 0.068uH, 3%, 1 Element, Reflow soldering, 1005/0402
100MHz 800MHz 250mA 8 68nH 920m¦¸ ¡À3% 0402 1mm*500¦Ìm*550¦Ìm
FIXED IND 68NH 250MA 0.92OHM SMD