Murata KCM55QR71E226KH01K
Cap Ceramic 22uF 25V X7R 10% 1 Stacked 125C Automotive T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Geoflip
Datasheet4ページ5年前
Ciiva
Factory Futures
在庫履歴
3か月間の傾向:
-14.36%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
13,670
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 µF
22 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
3.7 mm
3.7 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 22uF, Surface Mount, 5750M/2220
25V 22uF X7R ±10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL32B226KAJNNNE
KYOCERA AVX1210YC226KAT2A
1210 22 uF 16 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 22uF, Surface Mount, 2420
説明
SMD J-Lead CERAMIC CAPACITOR KCM 25V 22muF ±10% X7R
CAP, STACKED, 22UF, 25V, MLCC, 2220;
22¦ÌF ¡À10% X7R 25V SMD 6.1mm*5.3mm*3.7mm