Murata GRM31CC80J226KE19L
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X6S, 22% TC, 22uF, Surface Mount, 3216M/1206
EOL
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Geoflip
Datasheet4ページ5年前
Stock
6,000
Authorized Distributors
1
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Dielectric
X6S
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2006-06-22
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2021-12-31
LTD Date2022-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusTO BE DISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Samsung Electro-MechanicsCL31X226KQHNNNE
6.3V 22uF X6S 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31X226KOHN3NE
16V 22uF X6S 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31X226KPHN3NE
10V 22uF X6S 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENJMK212BC6226MG-T
6.3V 22uF X6S ±20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 22uF 6.3volts X6S 20%
説明
1206 (3216Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 6.3V 22muF ±10% X6S
CAP, 22µF, 6.3V, 10%, X6T, 1206; Capacitance: 22µF; Voltage Rating: 6.3V; Ceramic Capacitor Case: 1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X6T; Product Range: -; Operating Temperature Min: -5
CAPACITOR, 1206, X6S, 6.3V, 22UF; Capacitance:22µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:6.3V; Capacitor Case Style:1206; Capacitor Mounting:SMD; Lead Spacing:1.5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +105°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); No. of Pins:2