Murata GRM31C5C1H563JA01K
Cap Ceramic 0.056uF 50V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Geoflip
Datasheet4ページ5年前
TME
Ciiva
Arrow.cn
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
Stock
1
Authorized Distributors
4
Capacitance
56 nF
56 nF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
50V 56nF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.056uF 50V C0G 5% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R
1206 0.051 uF 50 V ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Chip Capacitor
説明
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.056uF, Surface Mount, 3216M/1206
CAP CER 0.056UF 50V C0G/NP0 1206
CAP, 56000PF, 50V, MLCC, 1206;