Murata GRM21BC81C106KA73L
16V 10uF X6S ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet5ページ15年前
Datasheet0ページ0年前
Future Electronics
TME
3か月間の傾向:
-0.18%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X6S
X6S
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
サプライチェーン
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Multilayer Ceramic Capacitor, C Series, 10 - F, - 10%, X6S, 16 V, 0805 [2012 Metric]
6.3V 10uF ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
10V 10uF X6S 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
35V 10uF X6S ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
6.3V 10uF X6S 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21X106KPCLRNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X6S, +-22% TC, 10uF, Surface Mount, 0805 inch
説明
0805 10 uF 16 V ±10% Tolerance X6S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
CAP CER 10UF 16V X6S 0805 / 10 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X6S, 22% TC, 10uF, Surface Mount, 2012M/0805
Cap Ceramic 10uF 16V X6S 10% Pad SMD 0805 105C T/R
Cap Ceramic 10uF 16V X6S 10% SMD 0805 105°C Embossed T/R
Avnet Japan
Chip Capacitor (MLCC) 0805 10µF ±10% 16V X6S
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 10 - F, - 10%, X6S, 16 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM21BC81C106KA73L