Murata GRM21BC71E475ME11K
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7S, 22% TC, 4.7uF, Surface Mount, 2012M/0805
データシート & ドキュメント
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Stock
73,368
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
1.25 mm
サプライチェーン
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2014-09-30
関連部品
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7S, 22% TC, 4.7uF, Surface Mount, 2012M/0805
10V 4.7uF X7S ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
35V 4.7uF X7S ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
説明
Cap, Mlcc, 4.7Uf, X7S, 25V, 0805 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM21BC71E475ME11K
CAP, MLCC, 4.7UF, X7S, 25V, 0805;
4.7¦ÌF ¡À20% X7S 25V 0805 2mm*1.25mm