Murata GRM188C80J225KE19D
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 2.2uF 6.3volts X6S 10%
EOL
価格と在庫
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet5ページ15年前
Datasheet0ページ0年前
Geoflip
Ciiva
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X6S
X6S
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
サプライチェーン
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-02-29
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2019-03-31
LTD Date2020-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusTO BE DISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
6.3V 2.2uF X6S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 2.2uF X6S ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 2.2 - F, - 10%, X6S, 10 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
25V 2.2uF X6S ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
6.3V 2.2uF X6S 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
説明
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 2.2 - F, - 10%, X6S, 6.3 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
Cap Ceramic 2.2uF 6.3V X6S 10% SMD 0603 105°C Paper T/R
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X6S, 22% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1608M/0603
CAP, MLCC, X6S, 2.2UF, 6.3V, 0603
CAP, 2.2µF, 6.3V, 10%, X6T, 0603; Capacitance: 2.2µF; Voltage Rating: 6.3V; Ceramic Capacitor Case: 0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X6T; Product Range: GRM Series; Operating Tempera