Murata GRM0335C1H1R8CA01D
50V 1.8pF C0G 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
データシート & ドキュメント
Ciiva
HQonline
Future Electronics
Arrow.cn
在庫履歴
3か月間の傾向:
-6.18%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
Stock
95,460
Capacitance
1.8 pF
1.8 pF
1.8 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China, Philippines, Singapore, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-10-01
関連部品
CAPACITOR CERAMIC 1.8PF 25V, C0G, 0.25pF, 0201; Product Range:TDK - C Series; Ca
50V 1.8pF NP0 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
説明
0201 1.8 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0201 (0603Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 50V 1.8pF ±0.25pF C0G NP0
Cap Ceramic 1.8pF 50V C0G 0.25pF SMD 0201 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Chip Capacitor (MLCC) 0201 1.8pF ±0.25pF 50V C0G(NP0)
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 13.89% +Tol, 13.89% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000018uF, Surface Mount, 0201
CAP CER 1.8PF 50V C0G/NP0 0201
Cap, 1.8Pf, 50V, Mlcc, 0201; Capacitance:1.8Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance:± 0.25Pf; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:Grm Series; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM0335C1H1R8CA01D