Murata GRM022R60J104KE15L
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 01005 / 0.1 μF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric)
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ6年前
Ciiva
在庫履歴
3か月間の傾向:
+51.90%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
200 µm
200 µm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2017-02-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
説明
6.3V 100nF X5R ±10% 01005 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0402M/01005
GRM Series 01005 0.1 µF 6.3V ±10% X5R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
CAP, 0.1UF, 6.3V, MLCC, 1005; Available until stocks are exhausted
Cap Ceramic 0.1uF 6.3V X5R 10% Pad SMD 01005 85C Automotive T/R
Cap, 0.1Uf, 6.3V, Mlcc, 0100 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM022R60J104KE15L