Murata GQM2195C2E5R1CB12D
0805 (2012METRIC) Ceramic Capacitor Gqm 250V 5.1PF ±0.25PF C0G NP0
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
TME
Datasheet3ページ4年前
Ciiva
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.61%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
KYOCERA AVX08052U5R1CAT2A
Cap Ceramic 5.1pF 200V C0G 0.25pF SMD 0805 125°C T/R
Yageo GroupCBR08C479CAGAC
0805 CBR 4.7PF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR,250VDC,+125C, C0G DIELEC,+/-0.25PF
Yageo GroupCBR08C479BAGAC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V 4.7pF C0G 0805 0.1pF
Yageo GroupCBR08C509CAGAC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V 5pF C0G 0805 0.25pF
KYOCERA AVX08055A5R1JAT2A
Cap Ceramic 5.1pF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125C T/R
Samsung Electro-MechanicsCL21C5R1CBANNNC
Cap Ceramic 5.1pF 50V C0G 0.25pF SMD 0805 125°C Paper T/R
説明
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 4.902% +Tol, 4.902% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000051uF, Surface Mount, 2012M/0805
5.1pF ¡À0.25pF C0G(NP0) 250V 0805 2mm*1.25mm*850¦Ìm
CAP, 5.1PF, 250V, MLCC, 0805; Capacitance: 5.1pF; Voltage Rating: 250V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 0.25pF; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: GQM Series; Operating Te