Murata GJM0335C1E6R8CB01D
25V 6.8pF C0G 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
データシート & ドキュメント
TME
Datasheet3ページ4年前
Ciiva
Future Electronics
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-41.54%
シンボルフットプリント
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
Capacitance
6.8 pF
6.8 pF
6.8 pF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Introduction Date2008-02-22
関連部品
CAPACITOR CERAMIC 6.8PF 25V, C0G, 0.5pF, 0201; Product Range:TDK - C Series; Cap
Samsung Electro-MechanicsCL03C6R8BA3GNNC
Cap Ceramic 6.8pF 25V C0G 0.5pF SMD 0201 125°C Paper T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=6.8pF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm
Samsung Electro-MechanicsCL03C6R8CA3GNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 6.8 pF, 25 V, ± 0.25pF, C0G (NP0), 0201 [0603 Metric]
説明
Cap Ceramic 6.8pF 25V C0G 0.25pF Pad SMD 0201 125C T/R
GJM Series 0201 25 V 6.8 pF ±0.25 pF C0G High-Q Ceramic Capacitor
Cap, 6.8Pf, 25V, Mlcc, 0201 Rohs Compliant: Yes |Murata GJM0335C1E6R8CB01D
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 25V, 3.6765% +Tol, 3.6765% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000068uF, Surface Mount, 0603M/0201
GJM CERAMIC CAPACITOR 0201 (0603Metric) Ceramic Capacitor 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm C0G NP0 ±0.25pF 6.8pF
MLCC SMD 0201 6.8pF 25V C0G Tol 0.25pF H
RS APAC
CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 0201
CAP, 6.8PF, 25V, MLCC, 0201; Capacitance: 6.8pF; Voltage Rating: 25V; Ceramic Capacitor Case: 0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 0.25pF; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: GJM Series; Operating Temp