Murata DE6E3KJ332MB3B
DE6 Series Ø 10 x 7 mm 3300 pF 300 VAC ±20 % LS=7.5mm Radial Ceramic Capacitor
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Geoflip
Datasheet4ページ5年前
Ciiva
Future Electronics
Arrow.cn
在庫履歴
3か月間の傾向:
-27.40%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
66,953
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 nF
3.3 nF
3.3 nF
Dielectric
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
300 V
300 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
7 mm
7 mm
7 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2011-06-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5V, -80/+30% TC, 0.0033uF, Through Hole Mount
CAP CER 3300PF 250VAC RADIAL / 3300 pF ±20% 250VAC Ceramic Capacitor E Radial, Disc
Cap Ceramic Single Suppression X1/Y2 0.0033uF 250VAC E 20% (9 X 5mm) Radial Disc 5mm 125C Bulk
説明
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, E, -55/+20% TC, 0.0033uF, Through Hole Mount, 3928
Cap Ceramic Suppression X1/Y2 0.0033uF 300VAC E 20%( 10 X 7mm) Radial Disc 7.5mm 125C Automotive AEC-Q200 Bulk
Radial Disc KJ 300VAC 3300pF ±20% E
SUPPRESSION CAP, 3300PF, CLASS X1/Y2; Capacitance: 3300pF; Product Range: DE6 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Suppression Class: X1 / Y2; Voltage Rating X: 440V; Voltage Rating Y: 300V; Operating Temperature Min: -25°C; O