Murata BLM21PG300SN1D
Ferrite Beads Multi-Layer 30Ohm 100MHz 4A 14mOhm DCR 0805 Paper T/R
データシート & ドキュメント
Upverter
Datasheet223ページ13年前
Datasheet209ページ15年前
IHS
Newark
_legacy Avnet
3か月間の傾向:
-8.52%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Impedance
30 Ω
30 Ω
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Current Rating
2.3 A
2.3 A
DC Resistance (DCR)
14 mΩ
14 mΩ
Number of Lines
1
Introduction Date2001-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Ferrite Beads Multi-Layer 30Ohm 25% 100MHz 5A 10mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ferrite Beads Multi-Layer Power 30Ohm 10Ohm 100MHz 5A 0.01Ohm DCR 0603 T/R
Ferrite Beads Multi-Layer Power 30Ohm 10Ohm 100MHz 5A 10mOhm DCR 0603 T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 33 Ohm 25% 100MHz 3A 25m Ohm DCR 0603 Paper
TAIYO YUDENBKP2125HS330-T
Ferrite Beads Multi-Layer Power 33Ohm 25% 100MHz 4A 0.02Ohm DCR 0805 T/R
TAIYO YUDENFBMJ1608HS280NT
Ferrite Beads Power Chip 28Ohm 30% 100MHz 4A 0.007Ohm DCR 0603 Automotive T/R
説明
MURATA - BLM21PG300SN1D - Ferrite Bead, 0805 [2012 Metric], 30 ohm, 4 A, BLM21P Series, 0.014 ohm
BLM Series 0805 30 Ohm 3000 mA 0.015 DCR SMD Ferrite Bead
Ferrite beads; MURATA; BLM21PG300SN1D; 0805; 1.05 mm; 100 MHz; 25 %
Chip EMI Filter, Surface Mount, 0805, 30ohm +/-25% Impedance (at 100MHz), 3000mA
SMD EMI Filters/Chip Ferrite Beads 0805 30 OHM
Ind Chip Bead 30Ohm 100MHz Ferrite 3A 0805 Paper T/R
Avnet Japan
CHIP FERRITE BEAD Ferrite Chip, 1 Function(s), 2.3A, 2 Pin(s)
Ferrite Bead, 0.014Ohm, 4A, 0805; Ferrite Bead Case/Package:0805 [2012 Metric]; Impedance:30Ohm; Dc Current Rating:4A; Product Range:Emifil Blm21Pg Series; Dc Resistance Max:14Mohm; Impedance Tolerance:-; Product Length:2Mm Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. BLM21PG300SN1D