Lumex SSL-LXA228GC-TR21
SSL-LXA228 Series 160 mA Green Color Diffused Axial Leaded LED
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
代替部品
Price @ 1000
Stock
800
Authorized Distributors
2
Illumination Color
Green
Green
Lens Color
Clear
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Number of Pins
2
Luminous Intensity
30 mcd
30 mcd
Lens Style
Clear
Forward Voltage
2.8 V
2.8 V
Forward Current
30 mA
25 mA
Test Current
20 mA
20 mA
Viewing Angle
25 °
25 °
Dominant Wavelength
565 nm
サプライチェーン
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date1996-11-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-04-28
関連部品
Super Green 1 x 3 mm 120° Water Clear 16 mcd 2.1 V Right Angle Surface Mount LED
LED GREEN 25 MCD 0.094 IN. 150 MA 2.2 V (TYP.) 5 V 565 NM 100 MW 85 C
LED Low-Power Uni-Color Green 565nm 2.2V 2-Pin Chip 1206(3216Metric) T/R
MicroLED SMD LED, Yellow-Green Single Color Right Angle 3.2mm x 1.5mm x 1.0mm
Green 570nm LED Indication - Discrete 2V 2-SMD, LG Y876-P1Q2-24-0-20-R18-Z
LED Low-Power Uni-Color Green 572nm 0.19lm 2V Automotive 2-Pin SMD T/R
説明
Single Color LED, Green, Clear, T-3/4, 1.9mm
LED Uni-Color Green 565nm 2-Pin SMD T/R
2.5MM AXIAL LED, GRN CLR, YOKE LDS, TAP&REL
LED Panel Mount Indicators LED PMI
LED, GREEN, 1.9MM, 30MCD, 565NM
Standard LEDs - SMD Surface Mount LEDs
Led, Green, 1.9Mm, 30Mcd, 565Nm; Led Color:Green; Led Mounting:Smd; Bulb Size:1.9Mm; Forward Current If:20Ma; Forward Voltage:2.2V; Wavelength Typ:565Nm; Luminous Intensity:30Mcd; Viewing Angle:25°; Lens Shape:Round; Product Range:- Rohs Compliant: Yes |Lumex SSL-LXA228GC-TR21