Littelfuse TPSMA6L33A
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 33V 600W 60A 5% UniDirectional
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet6ページ5年前
Littelfuse SCT
Future Electronics
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
+18.19%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
23,717
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
38.65 V
38.7 V
Clamping Voltage
53.3 V
53.3 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
Peak Pulse Current
11.3 A
11.3 A
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2012-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
BournsSMBJ33A
TVS Diode, SMBJ, Unidirectional, 33 V, 53.3 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Diodes Inc.SMBJ33A-13-F
SMBJ33A Series 600 W 33 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
BournsSMBJ36A
TVS Diode, Transil SMBJ, Unidirectional, 36 V, 58.1 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ40A
TVS Diode, SMBJ, Unidirectional, 40 V, 64.5 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
SMBJ Series 600 W 40 V Uni-Directional SMT TRANSZORB® TVS Diode - DO-214AA
LittelfuseSMBJ40A
TVS Diodes & ESD Suppressors; SMBJ40A; LITTELFUSE; 40 V; 64.5 V; 44.4 V; 44.4 V
説明
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 33V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-221AC
TVS Diode Single Uni-Dir 33V 600W Automotive 2-Pin DO-221AC T/R
11.3A 53.3V 36.7V 33V Unidirectional DO-221AC TVS ROHS
TPSMA6L Series - Automotive Surface Mount 600W - Qualified to AEC-Q101, 33V, 53.3V, DO-221AC, RoHS
Littelfuse SCT
TVS Diode 600W UL AUTO SMT Uni
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO221AC
Transient Suppression Diode (TVS)
Diode, Tvs, 600W, 33V, Unidirectional, Do-221Ac; Product Range:Tpsma6L Series; Tvs Polarity:Unidirectional; Reverse Standoff Voltage:33V; Clamping Voltage Max:53.3V; Diode Case Style:Do-221Ac; No. Of Pins:2Pins; Msl:Msl 1 - Unlimitedrohs Compliant: Yes |Littelfuse TPSMA6L33A