Analog Devices / Linear Technology LT1360CS8
50MHZ, 800V/MICRO SECOND OP AMP Operational Amplifier, 1 Func, 1500uV Offset-Max, BIPolar, PDSO8
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Upverter
Datasheet16ページ26年前
Arrow Electronics
Linear Technology
iiiC
Jameco
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
0
Case/Package
Number of Pins
8
Number of Circuits
1
Slew Rate
800 V/µs
800 V/µs
Gain Bandwidth Product
37 MHz
37 MHz
Input Offset Voltage (Vos)
300 µV
300 µV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
93 dB
93 dB
Common Mode Rejection Ratio
79 dB
79 dB
Min Supply Voltage
3 V
3 V
Max Supply Voltage
36 V
36 V
Operating Supply Current
4 mA
4 mA
関連部品
Analog DevicesADA4895-1ARZ
Op Amp Single Low Power Amplifier R-R O/P ±5V/10V 8-Pin SOIC N Tube
Analog DevicesADA4895-1ARZ-R7
ROHS3Compliant EAR99 ADA4895 Matte Tin (Sn) op amp buffer circuit 4.9mm 6muA 350muV -125dB
Analog DevicesLT1812IS8#PBF
LT1812 - 3mA, 100MHz, 750V/µs Operational Amplifier with Shutdown
Texas InstrumentsTHS4631DDA
High Speed FET-Input Operational Amplifier 8-SO PowerPAD -40 to 85
EL5171 Series 250 MHz 5 V 800 µs Slew 8 mA Differential Driver - SOIC-8
SP Amp DIFF Line Driver Amp Single ±6V/11V 8-Pin SOIC T/R
説明
Op Amp Single High Speed Amplifier ±18V 8-Pin SOIC N