Laird TYS5040150M-10
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2020
データシート & ドキュメント
Sager Electronics
Datasheet9ページ5年前
Datasheet1ページ9年前
IHS
Upverter
在庫履歴
3か月間の傾向:
+55.20%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
Stock
58,618
Inductance
15 µH
15 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
2 A
2 A
DC Resistance (DCR)
103 mΩ
86 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
関連部品
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 2.4A 0.07Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 2.4A 0.0756Ohm DCR 2424 T/R
TAIYO YUDENNR8040T150M
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 2.4A 0.065Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 2.05A 0.068Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A 71.4mOhm DCR 2424 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 2.5A 0.0975Ohm DCR 2424 T/R
説明
Low Profile SMT Power Inductor
100KHz 13MHz 2A 2A 15¦ÌH 86m¦¸ ¡À20% 2020 , 5mm*5mm*4.2mm
TYS5040 Nonstandard 0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm 15muH
FIXED INDUCTORS 15UH 20% -40C +125C