KYOCERA AVX TAP475K010SRW
Cap Tant Solid 4.7uF 10V 10% (4.5 X 7mm) Radial 2.5mm 8 Ohm 125°C T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ4年前
Newark
_legacy Avnet
Future Electronics
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
+59.76%
Stock
29,483
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
8 Ω
8 Ω
Leakage Current
500 nA
500 nA
Dissipation Factor
6 %
6 %