KYOCERA AVX SR211C682KAR
Multilayer Ceramic Capacitor, Skycap Sr Series, 6800 Pf, - 10%, X7R, 100 V, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet8ページ4年前
Datasheet14ページ14年前
Datasheet8ページ17年前
Datasheet8ページ18年前
element14 APAC
Newark
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.13%
代替部品
Price @ 1000
Stock
3,330
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount, Through Hole
Through Hole
Case/Package
1210
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
5.08 mm
5.08 mm