KYOCERA AVX SR205C104KAATR1
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Through Hole Mount
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet6ページ25年前
Datasheet4ページ10年前
Farnell
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+32.56%
Stock
93,205
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
5.08 mm
5.08 mm
5.08 mm