KYOCERA AVX SA105C103MAR
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Through Hole Mount
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ4年前
Farnell
Newark
Future Electronics
Jameco
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Dipped
Axial
Axial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
10 %
10 %
Height
サプライチェーン
Country of OriginEl Salvador, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.40
Introduction Date2000-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-09-01
LTD Date2025-01-01
関連部品
Yageo GroupC0805C103M5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.01uF X7R 0805 20%
Yageo GroupC0603C103M5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.01uF X7R 0603 20%
KYOCERA AVX06035C103MAT2A
50V 10nF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX06035C103M4T2A
0603 100000 pF 50 V ±20 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
説明
Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 20% Axial 125°C T/R
SA Series Ø 2.54 x 4.32 mm 10nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Axial Lead/SpinGuard®
Ceramic Capacitor 0.01Uf 50V, X7R, 20%, Axial; Capacitance:10000Pf; Voltage(Dc):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Dielectric Characteristic:X7R; Lead Spacing:-; Product Range:Spinguard Sa Series Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx SA105C103MAR.