KYOCERA AVX SA102A101JAR
Ceramic Capacitor 100PF 200V, C0G, 5%, Axial, Full Reel
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ4年前
Farnell
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.63%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
37,194
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 pF
100 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Dipped
Axial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
関連部品
Cap Ceramic 100pF 200V C0G 5% Radial 5.08mm 125C Extreme Low ESR T/R
KYOCERA AVXSR151A101JARTR1
Cap Ceramic 100pF 100V C0G 5% Radial 2.54mm 125°C T/R
卤5% 100V 100pF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Yageo GroupC317C101J1G5TA
Cap Ceramic 100pF 100V C0G 5% Radial 5.08mm 125C Extreme Low ESR Bulk
Yageo GroupC316C101J1G5TA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXSR212A101KARTR1
Capacitor,Ceramic,100pF,200VDC,10-% Tol,10+% Tol,C0G-TC Code,-30,30ppm-TC
説明
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Through Hole Mount
SA Series Ø 2.54 x 4.32 mm 100 pF 200 V ±5% C0G/NP0 Axial Lead/SpinGuard®
Ceramic Capacitor 100Pf 200V, C0G, 5%, Axial, Full Reel; Capacitance:100Pf; Voltage(Dc):200V; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Lead Spacing:25.4Mm; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx SA102A101JAR.