KYOCERA AVX LD036C225KAB2A
Cap Ceramic 2.2uF 6.3V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet14ページ5年前
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-33.20%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
8,039
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
940 µm
900 µm
900 µm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2006-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
KYOCERA AVX06036C225KAT2A
6.3V 2.2uF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 0603 / 2.2 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0603
説明
2.2¦ÌF ¡À10% X7R 6.3V 0603 1.6mm*810¦Ìm*940¦Ìm