KYOCERA AVX AA301C104K4R
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Through Hole Mount
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet3ページ4年前
Datasheet3ページ15年前
Farnell
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-17.65%
代替部品
Price @ 1000
Stock
4,797
Authorized Distributors
4
Capacitance
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %