KYOCERA AVX 0201YC181KAT2A
0201 180 pF 16 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ22年前
Datasheet4ページ9年前
Datasheet1ページ16年前
element14 APAC
Future Electronics
Garrett
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.14%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
180 pF
180 pF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0201
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
330 µm
300 µm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2001-11-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
CAP CER 180PF 16V X7R 0201 / Cap Ceramic 180pF 16V X7R 10% Pad SMD 0201 125°C T/R
CAP CER 180PF 25V X7R 0201 / Cap Ceramic 180pF 25V X7R 10% Pad SMD 0201 125°C T/R
Yageo GroupC0402C181K4RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 180pF X7R 0402 10%
KYOCERA AVX0603YC181KAT2A
0603 180 pF 16 V ±10% Tolerance X7R Dielectric Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 180pF 25V X7R 10% Pad SMD 0201 125C T/R
50V 180pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
説明
Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 16Vdc X7R Dielectric 180pF ±10% ø7T/R"
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00018uF, Surface Mount, 0201
Cap Ceramic 180pF 16V X7R 10% Pad SMD 0201 125C T/R
0201 (0603Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 16V 180pF ±10% X7R