KOA Speer WK73S2H2TTE1R00F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 1ohm, 1.4142V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1020
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ3年前
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
+233%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
16,172
Authorized Distributors
5
Resistance
1 Ω
1 Ω
Case/Package
1020
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-01-16
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
説明
Res, 1R, 1%, 2W, 1020 Rohs Compliant: Yes |Koa WK73S2H2TTE1R00F
High Power Wide Terminal Flat Chip Resistor
1% ¡À100ppm/¡æ 1¦¸ 2W 1020,2550 2.5mm*5mm*600¦Ìm