KOA Speer WK73R2JTTE101J
WK73R FIXED RESISTOR Wide 1812 (4532Metric) 1218 Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 100Ohm 1W
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ3年前
代替部品
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Resistance
100 Ω
100 Ω
Case/Package
1218
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2007-04-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TE ConnectivityCRGH2010J100R
RES SMD 100 OHM 5% 1W 2010 / 100 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
TE ConnectivityCRGH2010J100R
Yageo GroupRC1218JK-07100RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 100Ω 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010JK-07100RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 100Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 100ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
RES 100 OHM 5% 1W 1812