KOA Speer WK73R2JTTE1001F
1 kOhms 1% 1W Chip Resistor Wide 1812 (4532 Metric), 1218 Automotive AEC-Q200
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ3年前
Farnell
KOA Speer SCT
Future Electronics
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
14,567
Authorized Distributors
1
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Case/Package
1218
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2007-04-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-12SF1001U
Res Thick Film 2010 1K Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 1000ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2512FK-071KL
Res Thick Film 2512 1K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Yageo GroupRC2010FK-071KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 1kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1000ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 1000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1218
Res, 1K, 1%, 1W, 1218 Rohs Compliant: Yes |Koa WK73R2JTTE1001F
Thick Film Resistors - SMD 1W, 1Kohm, 1%