KOA Speer RN73H1ETTP5110B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 511ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
-7.43%
代替部品
Price @ 1000
Stock
24,047
Authorized Distributors
3
Resistance
511 Ω
511 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
説明
63mW Metal Film Resistors ±25ppm/℃ ±0.1% 511Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0402 511 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
RES 511 OHM 0.1% 1/16W 0402
511 OHM .063W.1% 25PPM
MFC 0402 0.1% PPM25 511R