KOA Speer RN73H1ETTP4701B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 4700ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ3年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-23.39%
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Metal Film, Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2010-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERA2AEB472X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 4.7kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity6-1879208-5
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 4700ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Thin Film 0402 4.7K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE ConnectivityCPF0402B4K7E
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 4700ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRT0402BRD074K7L
62.5mW Thin Film Resistor 50V ±25ppm/℃ ±0.1% 4.7kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA2AEB512X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 5.1kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
62.5mW Metal Film Resistors 50V ±25ppm/℃ ±0.1% 4.7kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR RN73H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 4.7kOhm 卤25ppm/C
RESISTOR, 4K7, 0.1%, 0402 ROHS COMPLIANT: YES
4.7K¦¸ ¡À0.1% 62.5mW ¡À25ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*400¦Ìm