KOA Speer RK73H2ETTD56R2F
Res Thick Film 1210 56.2 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
-11.37%
Stock
16,705
Authorized Distributors
5
Resistance
56.2 Ω
56.2 Ω
56.2 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
MCR FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 56.2Ohm 0.25W 1/4W
PanasonicERJ-14NF57R6U
Res Thick Film 1210 57.6 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14NF51R1U
Res Thick Film 1210 51.1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-14NF59R0U
Res Thick Film 1210 59 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-0751RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 51Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 56.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) 1210 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.5W 1/2W 56.2Ohms ±100ppm/C
56.2¦¸ ¡À1% 500mW ¡À100ppm/¡æ 1210 3.2mm*2.6mm*700¦Ìm