KOA Speer RK73H2BTTD3163F
Res Thick Film 1206 316K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ2年前
Upverter
Farnell
Arrow Electronics
Garrett
在庫履歴
3か月間の傾向:
+62.35%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
シンボル
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
316 kΩ
316 kΩ
316 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Yageo GroupRC1206FR-07316KL
Res Thick Film 1206 316K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-07300KL
Res Thick Film 1206 300K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo RC1206FR-07330KL Resistor 330k Ohm 1% 1/4W 1206 SMD Chip Thick Film
説明
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 316kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 316000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor, SMT, 1206, 316K Ohm, +/-1%, +/-100ppm, Thk Film<CA
Res, 316K, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD3163F