KOA Speer RK73H2BTTD2612F
Res Thick Film 1206 26.1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
Upverter
Newark
3か月間の傾向:
-31.80%
Resistance
26.1 kΩ
26.1 kΩ
26.1 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Yageo GroupRC1206FR-0726K1L
Res Thick Film 1206 26.1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 26.1kOhm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1206 27K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0727KL
Res Thick Film 1206 27K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-0726K7L
Res Thick Film 1206 26.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
SMD Chip Resistor, 24 kOhm, ± 1%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
説明
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 26.1kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 26100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 26K1, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD2612F