KOA Speer RK73H2BTTD20R0F
Res Thick Film 1206 20 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
Upverter
Newark
Future Electronics
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
-30.68%
Resistance
20 Ω
20 Ω
20 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ8ENF20R0V
Resistor Thick Film 1206 20 Ohm 1% 1/4W 100ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0720RL
Res Thick Film 1206 20 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-1322RL
Res Thick Film 1206 22 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 22 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ-8ENF22R0V
Res Thick Film 1206 22 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Resistor Thick Film 1206 20 Ohm 1% 1/4 Watt ±100ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
20 Ohms 1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, M
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 20ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 20R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD20R0F.
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 20Ohms 卤100ppm/C
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 3.2 x 1.6 x 0.6 mm Housing type: 1206 Resistor type: Thick Film Power Rating: 250 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 20 Ohm