KOA Speer RK73H2BTTD1471F
Res Thick Film 1206 1.47K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
Upverter
Farnell
Garrett
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.95%
Resistance
1.47 kΩ
1.47 kΩ
1.47 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ-8ENF1471V
Res Thick Film 1206 1.47K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1470ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-071K47L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 1.47kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-071K47L
Res Thick Film 1206 1.47K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.47kOhm 0.25W 1/4W
PanasonicERJ8ENF1371V
Res Thick Film 1206 1.37K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.47kOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1470ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 1K47, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD1471F