KOA Speer RK73H2BTTD11R0F
Res Thick Film 1206 11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
Upverter
Farnell
element14 APAC
3か月間の傾向:
-77.75%
Authorized Distributors
6
Resistance
11 Ω
11 Ω
11 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ8ENF11R0V
Res Thick Film 1206 11 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRC1206FR-0711RL
Res Thick Film 1206 11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-1311RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 11ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8ENF10R7V
Res Thick Film 1206 10.7 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8ENF10R0V
Res Thick Film 1206 10 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
11 Ohms 1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thic
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 11Ohms 0.25W 1/4W
Res, 11R, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD11R0F
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 3.2 x 1.6 x 0.6 mm Housing type: 1206 Resistor type: Thick Film Power Rating: 250 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 11 Ohm
RESISTOR, 1206, 11 OHM, 1%; Resistance:11ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Reel Quantity:5000; Series:RK73H